5Żywiołów BattleLarp

Czym są larpy bitewne?

Larpy, czyli gry fabularne na żywo, to hobby, które z roku na rok przyciąga coraz liczniejsze rzesze uczestników. Ta forma rozrywki pozwala na przeżywanie wraz z innymi graczami przygód w różnych światach i okresach historycznych, od elfiego fantasy z powieści Tolkiena, przez siedemnastowieczne sienkiewiczowskie Dzikie Pola i pola bitew obu wojen światowych, po kosmiczne eskapady rodem z Gwiezdnych Wojen.

Larpy bitewne to odmiana, w której nacisk kładziony jest przede wszystkim na epickie starcia mniejszych lub większych oddziałów zbrojnych i realia życia obozowego, w mniejszym zaś stopniu skupia się na wielowątkowej fabule czy skomplikowanych powiązaniach między postaciami (choć oczywiście bywają wyjątki od tej reguły).

Dlaczego warto wziąć w nich udział?

Wielka przygoda, nowe przyjaźnie, świetna zabawa i oczywiście epickie zdjęcia! Jeżeli kiedykolwiek chcieliście stanąć w wikińskim murze tarcz, zaszarżować w dół zbocza jak Szkoci z “Beavehearta” czy stojąc na wzgórzu razić wrogą armię deszczem strzał, w larpach bitewnych możecie odnaleźć to wszystko. I nie tylko. Armie warhammerowych elektorskich prowincji, wiedźmińskich Królestw Północy czy tolkienowskiech ludów Śródziemia czekają na nowych rekrutów!

Dla kogo nie są larpy bitewne?

Jeżeli nie jesteś w stanie polubić odrobiny wysiłku fizycznego, masz uraz do spędzania dni (a czasem i nocy) na świeżym powietrzu, a zgiełk bitwy czy gwar obozowiska przyprawia cię o ból głowy – larpy bitewne mogą nie być rozrywką dla ciebie. Ale nawet zdeklarowani pacyfiści i zwolennicy odgrywania cywilów powinni znaleźć dla siebie jakąś rolę na większości tego typu imprez.

Rozpocznij przygodę!

SiegeCon, Mroczna Knieja, Mokradła Morra i wiele, wiele innych gier – nie ma na co czekać! Wybierz jedną lub wszystkie i spotkajmy się na polu larpowej bitwy już w tym roku!

Czego możesz się spodziewać po larpie bitewnym

epickie przygody

nowe znajomości

niesamowite wspomnienia

piękne zdjęcia

Najbliższe larpy

Dlaczego warto larpować?

Blog

Współpraca najlepszą formą rywalizacji

Na potrzeby naszych projektów stworzyliśmy Strefę Przygody – jedno miejsce do zarządzania wszystkimi eventami.... Czytaj więcej

Jak zadbać o strój – po larpie

Wiele mówi się o tym, jak skompletować i wybrać odpowiedni strój na grę -... Czytaj więcej

5 lat (udawanej) wojny, czyli krótka historia Battle Questa

Krótka historia Battle Questa - największego larpa bitewnego, organizowanego przez 5 Żywiołów w latach... Czytaj więcej

Ubieramy Landsknehta

W Warhammerze to trzon imperialnej armii. W Wiedźminie typowy najemnik zbogatszych krain. Wzorowany na... Czytaj więcej

Oddziały

Doposaż się

Sklep 5 Żywiołów to miejsce, w którym zaopatrzysz się we wszelakiego rodzaju rekwizyty, stroje, pancerze, broń larpową oraz elementy do charakteryzacji. Wszystko, czego potrzebujesz na polu bitwy i w obozowisku, znajdziesz w naszym sklepie larpowym z największym wyborem w Polsce.

Biblioteka


Dział w budowie. Docelowo znajdą się tutaj różnego rodzaju dokumenty pomocne potencjalnym organizatorom wydarzeń. 

Chcesz pomóc rozwijać treści w battlelarp.pl? Skontaktuj się z nami. 

Dział w budowie. W tym miejscu chcemy opublikować różnego rodzaju mechaniki czy podręczniki larpów, które odbyły się w przeszłości. Chcielibyśmy pozbierać całą bazę wiedzy i opisać rozwiązania zastosowane, aby przyszłe osoby mogły korzystać z doświadczeń innych organizacji. Chcesz pomóc rozwijać treści w battlelarp.pl? Skontaktuj się z nami.
Zachęcamy do dołączenia do grupy Znany Rzemieślnik na której znajdziecie rzemieślników o których możecie zaopatrzyć się na larpy wraz z ocenami od ich klientów. Od fajek przez paski, karwasze kończąc na broni bezpiecznej. Więcej na grupie Znany Rzemieślnik  Chcesz pomóc rozwijać treści w battlelarp.pl? Skontaktuj się z nami.

Partnerzy

Obserwuj nas


BATTLE LARP © PRAWO AUTORSKIE 5 ŻYWIOŁÓW 2019. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Polityka Prywatności