5Żywiołów BattleLarp

Współpraca najlepszą formą rywalizacji

Wszystkie wpisy

Współpraca najlepszą formą rywalizacji

Larpy organizujemy od 2005 roku. Wiemy, jak bardzo skomplikowane jest takie przedsięwzięcie. Organizator każdorazowo ma przed sobą dużo zadań i problemów do pokonania, a im bliżej terminu wydarzenia, tym bardziej zdają się one piętrzyć. Na szczęście, na przestrzeni tych wszystkich lat ciężką pracą doszliśmy do rozwiązań systemowych, które mocno upraszczają wiele elementów procesu organizacji larpa.

Na potrzeby naszych projektów stworzyliśmy Strefę Przygody – jedno miejsce do zarządzania wszystkimi eventami. Teraz chcemy się tym właśnie narzędziem (oraz naszym doświadczeniem) podzielić z wami.

„Nagie są plecy, gdy nie ma przyjaciela” Holger Duńczyk

Organizujemy komercyjne larpy – bitewne, ale nie tylko. W związku z tym mamy ważny komunikat dla naszej konkurencji. Dla tych wszystkich grup, firm i środowisk, które także zajmują się organizacją imprez larpowych. Komunikat ten brzmi: robicie świetną robotę! Im więcej dobrych larpów w Polsce, tym lepiej dla nas wszystkich, dla całego środowiska!

Mamy dla was wszystkich nie tylko dobre słowo i uśmiech, ale także propozycję współpracy. Uprzedzając wszystkie złośliwe komentarze – tak, chcemy na tym zarobić. Tak, chcemy, żeby nam się to opłaciło. Ale wierzymy głęboko, że współpraca z nami przyniesie niemałe korzyści także i wam. Co możemy wam oferować?

Do czego służy Internet?

Gildia Rzemiosła Larpowego to utworzona przez nas, aktywnie działająca grupa facebookowa dla rzemieślników i krafterów. Nie targowisko, ale grupa służąca wymianie doświadczeń, pomysłów i wiedzy, zarówno dla tych, którzy na rzemiośle zdążyli już zjeść zęby, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają. Jeżeli zależy wam na jak najlepszym wizualnym poziomie polskich larpów, zapraszamy nie tylko do regularnego odwiedzania tej grupy, ale także do wskazania jej jak największej ilości zainteresowanych.

Battle Larp to z kolei strona, która ma być platformą informacyjną o larpach bitewnych, zawierać listę oddziałów, do których można dołączyć oraz różnego rodzaju poradniki (jak stworzyć oddział, jak ogarnąć żywienie oddziału in-game i wiele innych). Chcieliśmy wystartować z nią na poważnie już w 2020, ale niestety, nie był to dobry rok na jakiekolwiek larpowe projekty. Ale mamy już 2021 i kto wie – może będzie lepiej – więc jeżeli ktoś z was byłby zainteresowany pomocą we współtworzeniu tej strony, zachęcamy do kontaktu. A jeżeli nie macie zbyt wiele czasu, to pomocą będzie nawet udzielanie się w komentarzach na naszej grupie (gdzie, jak donoszą dobrze poinformowane źródła, ma się pojawić między innymi propozycja stworzenia pewnych wspólnych elementów e-learningu dla całej społeczności larpów bitewnych).

Strefa Przygody jak dotąd była wewnętrznym narzędziem 5 Żywiołów, dzięki któremu między innymi zarządzamy sprzedażą biletów na nasze imprezy, obsługą ankiet dla ich uczestników i prowadzeniem e-learningu. W podlinkowanym dokumencie staramy się wyjaśnić wam wszystkie jej funkcjonalności – przekonacie się, że to naprawdę świetne narzędzie.

Co jeszcze możemy wam dać?

W ramach działań marketingowych Agencji Artystyczno-Eventowej 5 Żywiołów (a w szczególności naszego sklepu z akcesoriami larpowymi) także mamy dla was kilka ciekawych propozycji. Sami wielokrotnie ubiegaliśmy się o sponsoring i wsparcie w wielu firmach i dobrze wiemy, że niełatwo je pozyskać i że najważniejsze są jasne reguły – co mi możesz dać i co ja mogę dać tobie.

Co zatem my możemy wam zaoferować?

 1. Dostęp do naszego systemu – Strefy Przygody, który ułatwi wam wiele procesów organizacyjnych.
 2. Ufundowanie nagród dla uczestników czy prezentu dla organizatorów o ustalonej między nami wartości, zależnej od ostatecznej formy współpracy.
 3. Wsparcie marketingowe na naszych kanałach (strony 5 Żywiołów, Battlelarp i inne, liczne grupy na FB).
 4. Preferencje (z opcją darmową włącznie) przy wypożyczaniu strojów, rekwizytów i namiotów z naszego magazynu.
 5. Wsparcie techniczne (w ramach posiadanych przez nas środków i umiejętności).  
 6. Jednorazową zniżkę (wysokość do ustalenia) dla organizatorów na zakupy w naszym sklepie.
 7. Zniżki na zakupy dla uczestników waszych gier i opcję darmowej dostawy na imprezę.
 8. Zaoferowanie opcji tzw. pakietów startowych – podstawowego stroju dla graczy, którzy tego potrzebują (przede wszystkim dla świeżych larpowców).

Trochę się tego uzbierało, prawda? Czego byśmy oczekiwali w zamian?

„Do ut des”, jak mawiali Rzymianie

Czyli „daję, byś i ty dał”. Uczciwa zasada, naszym zdaniem.

Co zatem wy moglibyście zrobić dla nas?

 1. Opublikować na waszej stronie i w mediach społecznościowych informację, że 5 Żywiołów jest sponsorem lub partnerem (w zależności od ostatecznej formy współpracy) imprezy.
 2. Zamieścić na waszej stronie internetowej link „Doposaż się”, który będzie przekierowywał do naszego sklepu.
 3. Umożliwić nam wystawienie naszego kramu na waszej imprezie (forma do ustalenia).
 4. W zależności od ostatecznych ustaleń – zapewnić wyłączność na sprzedaż produktów na waszym evencie.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji: mailowo, pod adresem [email protected] i telefonicznie, pod numerem 660 207 606. Byłoby świetnie, gdyby udało się wam pochylić nad tematem jak najszybciej – nie mamy nieograniczonych możliwości i prawdopodobnie nie damy rady wesprzeć wszystkich. Musimy sporządzić sensowny plan budżetowy, a kto pierwszy, ten lepszy. Nie znaczy to oczywiście, że jeżeli swoje przedsięwzięcia zaczniecie organizować w połowie roku, to wam nie pomożemy. Wręcz przeciwnie – jeżeli tylko się do nas odezwiecie, dołożymy wszelkich starań, żeby dać z siebie jak najwięcej.

Piszcie, dzwońcie, kontaktujcie się z nami. Warto rozmawiać!

Tomasz Lewandowski

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie wpisy

Obserwuj nas


BATTLE LARP © PRAWO AUTORSKIE 5 ŻYWIOŁÓW 2019. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Polityka Prywatności